חימום תת רצפתי שלא הכרתםאנחנו לא מוגנים בארץ מבחינת שינויי מזג אויר. קירות הבתים שלנו לרוב דקים מאוד, הבתים מתקררים ומתחממים מהר מידי, כי אין לנו מקום לשכבת בידוד בקירות. כתוצאה מכך בזבוזי ענק בחשבונות החשמל ורווחים יפים לחברת ספקי אנרגיה.
לרוב קר בבתים שלנו בחורף. במיוחד לאלה שהגיעו לארץ מאירופה הקרה, שדווקא שם סטנדרט הבניה היה כזה, שבטמפרטורות נמוכות דיירים יוכלו להסתובב בבית עם גופיה קצרה. הדבר הפשוט הזה נקרא איכות חיים. מבחינתם זה איכות חיים כמו בית עם מעלית, כמו חניה צמודה, כמו ברז מים חמים ושירותים בתוך הדירה.
לאחרונה יותר ויותר לקוחות שלי מבקשים בית שניתן לחמם אותו לא באמצעות מערכות מיזוג אויר. הבקשה הזאת נובעת לדעתי מכך, שהחורף שלנו נהיה קיצוני מידי בשנים האחרונות. שינויי האקלים גרמו לכך שבמדינה החמה שלנו הקיץ נהיה חם עוד יותר, והחורף קר יותר. זה לא נתון שהולך להשתפר - זה נתון שיחמיר. לכן צריך להיערך בהתאם.
עד שמישהו יתאורר ויתחיל לבנות תקנים חדשים לבניה ובידוד, אנחנו מצאנו פתרון. כולם מכירים את החימום התת רצפתי הפשוט, המופעל באמצעות חשמל. יתרונות שלו ידועים, אך גם יש חילוקי דעות קשים על הנזקים האפשריים שהוא יכול לעשות, וגם בחשבון החשמל זה כואב. אז מה עושים ?
בחורף האחרון הכרתי לקוחות שהגיעו לארץ מאיטליה. והם סיפרו לי שבבית שם היה להם חם, והיה להם חימום אינפרא אדום. מייד התחלתי לברר בכל השפות מה זה חימום אינפרא אדום. גיליתי שזאת המצאה שרצה בחו"ל כבר כמה שנים, ההמצאה הזאת הגיעה מתחום הננו טכנולוגיה. מדובר בלוחות דקים מאוד, ובהם רצועות חימום עשויים בטכנולוגיה carbon nano tube . להבדיל מחימום חשמלי רגיל שיש מתחת לרצפה, מדובר בחימום חכם יותר, יעיל יותר, זול בהמון, ובריא (!) לגוף האדם. גם עם חלק מהרצועה נפגע , זה לא יפסיק לחמם את החדר! החימום יפסיק רק בנקודה הספציפית שיש קרע. כי זה לא שהחשמל רץ בתוך הצינורות. למעשה , גם אין שדה אלקטרומגנטי בחלל שהחימום עובד, אודות לטכנולוגיה שונה לחלוטין. מה שמחמם זה קרני אינפרא אדום בשילוב עם מולקולת אניון (anion) שזה ההפך ממולקולת יון.
החימום שיוצא מהרצפה משפיע לחיוב על גוף האדם כי הוא זהה לחימום של שמש בתכונה שלו.
בארץ מצאתי ספק חיפאי שכבר עשה לי כמה עבודות . פרסנו את החימום מתחת לפרקט תלת שכבתי, או מתחת לריצוף. ההתקנה היא פשוטה מאוד ונקייה.
איך זה נראה? ככה :

הבסיס


הרצועות


הפרקט מעל (שימו לב, להבדיל מחימום תת רצפתי חשמלי ניתן להתקין פרקט ישירות מעל זה , יתרון. )מרכז בקרה

הלקוחות שהספיקו לדווח לי מהחורף האחרון משבחים את המוצר. גם אני רוצה לעשות את זה, בבית הבא שלי.למי פונים ? חברת לוק- דיזיין http://luk-design.co.il/ היא חברה שאני עובדת איתה, שהיא מבצעת את ההתקנות האלה. הייבוא שלה בלעדי, וגם ניתן להזמין סוגי חימום אינפרא אדום נוספים, למשל מאחורי מראה, או בחימום מגבות וכו".
צוות מאוד רציני, מסודר, שיודע לעבוד ומכיר את המוצר שלו היטב
מומלץ בחום, והרבה חום :)